FURNITURE / Chairs and Stools / Snurrfåtöljer 3171435
*
nr 317 1435
Snurrfåtöljer
Lenght: ()
1 par, Bruno Matson, Jetson
Estimate:
3500
Sold:
SEK 6000
Auction date:
Monday June 7 2004
at 16:00:00
- Bid history
- Läs mer...
Jetson av Bruno Mathsson
Stolen Jetson, formgiven av Bruno Mathsson är en klassiker inom svensk möbeldesign.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bruno mathsson bruno matson jetson jetson-fåtölj jetsonfåtölj karmstol karmstolar snurrfåtöljer stol stolar
-
6680 CLUB ARMCHAIR
leather, med pärlspik, löstagbar sits i plysch. Wi..//
Auction ends
in two weeks
12 jan at 18:25
-
5252 ARMCHAIR
+ footstool, Arnhilds hus, 1990-tal, wear.
Auction ends
in two weeks
12 jan at 18:09
-
6169 ARMCHAIR
+ footstool, med sidobord, "Consul" Läder,
Auction ends
in two weeks
12 jan at 19:04
-
6031 ARMCHAIR
Yngve Ekström (1913-1988), Sweden. Sweden. "Kurva"..//
Present: SEK 300
Auction ends
in two weeks
12 jan at 20:05
-
6060 ARMCHAIRS
3 pcs,
Auction ends
in two weeks
12 jan at 20:50
-
6071 ARMCHAIRS
one pair,
Auction ends
in two weeks
12 jan at 19:58
*
Snurrfåtöljer
nr 317 1435
Snurrfåtöljer
Lenght: ()
1 par, Bruno Matson, Jetson
| Estimate: | 3500 |
|---|---|
| Sold: | SEK 6000 |
| Auction date: |
Monday June 7 2004 |
- Bid history
- Läs mer...
Jetson av Bruno Mathsson
Stolen Jetson, formgiven av Bruno Mathsson är en klassiker inom svensk möbeldesign.
Stolen Jetson, formgiven av Bruno Mathsson är en klassiker inom svensk möbeldesign.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bruno mathsson bruno matson jetson jetson-fåtölj jetsonfåtölj karmstol karmstolar snurrfåtöljer stol stolar
-
6680 CLUB ARMCHAIR
leather, med pärlspik, löstagbar sits i plysch. Wi..//
Auction ends
in two weeks
12 jan at 18:25 -
5252 ARMCHAIR
+ footstool, Arnhilds hus, 1990-tal, wear.
Auction ends
in two weeks
12 jan at 18:09 -
6169 ARMCHAIR
+ footstool, med sidobord, "Consul" Läder,
Auction ends
in two weeks
12 jan at 19:04
-
6031 ARMCHAIR
Yngve Ekström (1913-1988), Sweden. Sweden. "Kurva"..//
Present: SEK 300
Auction ends
in two weeks
12 jan at 20:05 -
6060 ARMCHAIRS
3 pcs,
Auction ends
in two weeks
12 jan at 20:50 -
6071 ARMCHAIRS
one pair,
Auction ends
in two weeks
12 jan at 19:58



